Treść główna

Baza wiedzy

Organizacje Pożytku Publicznego – Przewodnik dla Każdego

Organizacja Pożytku Publicznego – co to jest i dlaczego jest ważna? Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury! Chętnie przybliżymy Ci jedną z ciekawszych instytucji, która stanowi istotny filar społeczeństwa, pełniąc kluczową rolę w rozwoju, pomocy potrzebującym oraz kształtowaniu pozytywnych zmian. Wspólnie przyjrzymy się bliżej istocie OPP, korzyściom dla społeczeństwa oraz możliwościom zaangażowania się w ich działalność.

Jak rozpoznać stwardnienie rozsiane- rezonans magnetyczny

Postacie SM

Zastanawiasz się, jakie występują postacie SM (stwardnienia rozsianego)? Czym się od siebie różnią? Jesteś więc w dobrym miejscu, chętnie pomożemy Ci lepiej zrozumieć to schorzenie. Fundacja Dobro Powraca to miejsce, gdzie każdy znajdzie wsparcie i pomoc w walce z chorobami przewlekłymi. Dbamy również o szerzenie wiedzy na temat schorzeń, które dotykają naszych podopiecznych. Jeśli właśnie dowiedziałeś/łaś się, że chorujesz na SM, albo ktoś z Twojej rodziny zmaga się z tą chorobą, zapraszamy do skorzystania z wiedzy i pomocy osób z naszej fundacji.

Znaczny stopień niepełnosprawności: komu przysługuje i jakie są uprawnienia?

W tym artykule postaramy się wyjaśnić, komu przysługuje znaczny stopień niepełnosprawności. Przedstawimy, co się wiąże z posiadaniem takiego orzeczenia i odpowiemy na pytanie, jakie daje ono korzyści oraz jak je uzyskać. Na szczęście w dzisiejszym społeczeństwie mamy do dyspozycji coraz to nowe narzędzia do zapewnienia równych praw i szans wszystkim jego członkom, niezależnie od ich indywidualnych umiejętności czy zdolności. W tym kontekście niepełnosprawność jest ważnym aspektem, który wymaga jak najlepszego zrozumienia.

 
Skip to content