Treść główna

1,5% podatku

Fundacja Dobro Powraca posiada status organizacji pożytku publicznego (OPP) i można na jej rzecz przekazać 1,5% podatku. To bardzo prosty i ważny sposób wsparcia naszych działań. Przekazanie 1,5% podatku nic nie kosztuje, a zajmuje tylko chwilę.

W jaki sposób przekazać 1,5% podatku dla Fundacji Dobro Powraca?

(na realizację celów statutowych)

Wypełnij odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym
W polu numer KRS podaj:
0000338878
Kwotę 1,5% podatku należy zaokrąglić w dół do pełnych dziesiątek groszy, np. kwota 42,27 PLN musi być zaokrąglona do 42,20mPLN.
Dodatkowo Podatnik może zdecydować czy do organizacji pożytku publicznego mają zostać przekazane jego dane, tj. imię, nazwisko, adres – należy w tym celu zaznaczyć pole Wyrażam zgodę.

W jaki sposób przekazać 1,5% podatku dla Podopiecznego Fundacji Dobro Powraca?

W polu „Cel szczegółowy” w formularzu PIT należy wpisać Dane Podopiecznego podane przez Niego w trakcie apelowania.

Będzie to wyrażone w Mianowniku:
Imię i Nazwisko Podopiecznego albo Nazwisko i numer Podopiecznego

Część Podopiecznych Fundacji Dobro Powraca ma nadany unikatowy numer swojego subkonta (dotyczy to subkont założonych od września 2022 roku). To pozwala na precyzyjne przypisywanie wpłat. Bardzo prosimy upewnić się, czy Podopieczny ma nadany swój numer i używać go podczas wypełniania pola Cel szczegółowy.

Podatnik może zdecydować czy do organizacji pożytku publicznego mają zostać przekazane jego dane, tj. imię, nazwisko, adres – należy w tym celu zaznaczyć w PIT pole  „Wyrażam zgodę”.

Stwardnienie rozsiane – KRS naszej fundacji niezbędny do zbiórki pieniędzy dla osób Chorych na SM i inne schorzenia znajdziesz poniżej – wymaga często dofinansowania leczenia. Dzięki rozwiązaniom systemowym można dziś zbierać fundusze za pośrednictwem deklaracji podatkowych. Do tej pory przekazywałeś/łaś 1% podatku na stwardnienie rozsiane – leczenie i rehabilitację Osób chorych? Teraz możesz przekazać nawet 1,5%! Jak to zrobić? Potrzebny będzie numer KRS do odliczenia podatku, a także identyfikator Podopiecznego, na którego wsparcie chcesz przeznaczyć środki. Przekaż swoje 1,5% podatku, wesprzyj w Nowym Roku Osoby chore i ich Rodziny!

Fundacja a 1,5% podatku

Fundacje, na które można przekazać 1,5% podatku, muszą spełniać odpowiednie warunki. Dobro Powraca – Fundacja na rzecz Chorych na stwardnienie rozsiane i inne choroby przewlekłe ma status organizacji pożytku publicznego, więc zgodnie z prawem i bez obaw można przekazywać nam środki z 1,5%. Dlaczego warto wybrać właśnie nas? Od lat wspieramy Osoby z niepełnosprawnościami, cierpiące na choroby przewlekłe oraz ich Rodziny, oferując pomoc w leczeniu i rehabilitacji. Nasza misja polega na edukacji, wsparciu i zwróceniu uwagi społeczeństwa na poważne schorzenia neurologiczne i nie tylko. Naszymi podopiecznymi są Dzieci i Dorośli, którzy korzystają ze zbiórek funduszy, pomocy w znalezieniu pracy oraz wsparcia osób doświadczających tych samych trudności. Dofinansowanie z 1,5% pomaga nam realizować te działania w sposób płynny, a przede wszystkim kompleksowy. Możemy planować skuteczne działania merytoryczne, operacyjne i lobbystyczne na rzecz Osób chorych na stwardnienie rozsiane i inne choroby przewlekłe. Jesteśmy otwarci, transparentni i zorientowani na konkretne potrzeby naszych beneficjentów. Przekazując nam 1,5% podatku, możesz być pewien, że Twoje pieniądze trafią tam, gdzie są najlepiej wykorzystywane.

Sprawdź nasz KRS — stwardnienie rozsiane i inne choroby przewlekłe

Środki z 1,5% przekazujemy na działania statutowe fundacji pozwalające nam dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Chcesz nas wesprzeć? W odpowiednie miejsce wpisz nasz numer KRS do PIT-u: 0000338878. A następnie dodaj identyfikator osoby, którą chcesz wesprzeć.

Dzięki naszej pracy wiemy, jak wygląda życie z SM. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć, jak wygląda codzienność Osoby cierpiącej z powodu tej choroby, zapraszamy na strony poświęcone temu zagadnieniu:

Zapraszamy do lektury, która pozwoli Ci to lepiej zrozumieć, jak Twoja pomoc zmienia życie Osób zmagających się z tą chorobą każdego dnia.

Twoje wsparcie ma znaczenie

Decyzja o przekazaniu 1,5% podatku na pomoc osobom trzecim to więcej niż gest. To możliwość niesienia pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Nie wymaga to zaawansowanych działań ani dodatkowego czasu. Każdy z nas musi złożyć deklarację podatkową, więc uczyńmy ten proces przyjemniejszym wybierając kogoś, komu można przy okazji pomóc!

Jak przekazać 1% podatku na stwardnienie rozsiane?

Cały proces jest prosty, szybki i bezpieczny. Wystarczy, że wypełnisz odpowiednią rubrykę w swoim zeznaniu podatkowym i umieścisz tam nasz numer KRS – 1,5% podatku może zostać obliczone przez program do wypełniania PIT, jeśli takiego używasz. Jeśli nie, pamiętaj, aby kwotę zaokrąglić w dół do pełnych dziesiątek groszy. W trakcie wypełniania deklaracji możesz też zdecydować, czy Twoje dane zostaną nam przekazane, czy nie. Możesz więc pomagać całkowicie anonimowo, jeśli masz takie życzenie. Pamiętaj, że każda, nawet najdrobniejsza pomoc ma znaczenie.

Dołącz do naszej społeczności

Zaangażuj się w naszą misję, śledź informacje na stronie i w mediach społecznościowych Fundacji. Poinformuj swoich przyjaciół i rodzinę o naszej działalności. Razem możemy dokonać zmian. Pamiętaj też, że Dobro Powraca!

 
Skip to content