Treść główna

Doradztwo zawodowe dla Podopiecznych Fundacji Dobro Powraca

Fundacja Dobro Powraca zaprasza do udziału w projekcie doradztwa zawodowego wszystkich swoich Podopiecznych. Pomoc oferowana w projekcie jest bezpłatna.

Czym jest doradztwo zawodowe?

Najtrafniej można określić to jako proces, w którym doradca zawodowy, wspólnie z klientem starają się znaleźć najlepszy sposób na dostosowania się klienta do rynku pracy. Proces ma również na celu znalezienie rodzaj pracy, który klient będzie mógł wykonywać i w którym będzie mógł się rozwijać, mając na uwadze aspekty takie jak: życie rodzinne, stan zdrowia czy sytuacje gospodarczą danego regionu.

Kto może odnieść korzyści z doradztwa zawodowego?

Tak naprawdę każdy. Są sytuacje życiowe, w których szczególnie dobrze jest rozważyć rozmowę z doradcą zawodowym- wypalenie zawodowe, znaczne załamanie się zdrowia fizycznego bądź psychicznego czy po prostu chęć zmiany lub rozwoju. Oczywiście, warto przemyśleć też konsultację wówczas, gdy dopiero wkracza się na rynek pracy i poszukuje się własnej ścieżki zawodowej.

Warto zaznaczyć, że za rozmową z doradcą zawodowym nie musi iść od razu jakakolwiek zmiana. Można porozmawiać o dokształceniu się, poszukać kursów czy dodatkowych szkoleń, które podniosą nasze kompetencje. Jednak zawsze, każda decyzja należy ostatecznie do nas samych.   

Stwardnienie rozsiane a morfologia

Co Fundacja Dobro Powraca oferuje w ramach doradztwa zawodowego?

Każdy udział w projekcie zaczyna się od wysłania zgłoszenia na nasz adres mailowy. Następnie, nasz doradca zawodowy, kontaktuje się z Tobą w celu ustalenia dogodnego terminu spotkania on-line.

Podczas spotkania, wspólnie ustalicie co chcecie osiągnąć w procesie doradztwa. Następnym, bardzo ważnym elementem doradztwa jest dobór szkoły, szkolenia lub kursu, który pomoże osiągnąć wcześniej ustalony cel.

W miarę postępów w procesie, nasz doradca pomoże Ci przygotować CV i list motywacyjny, a także wyszukać i wybrać najbardziej odpowiednie oferty pracy.

Dodatkowo, jeżeli może to przynieść korzyści, nasz doradca może zasugerować sięgnięcie po pomoc konkretnej organizacji, fundacji czy innej placówki.

Czy przebranżowienie oznacza zaczęcie wszystkiego od nowa?

To trochę zależy od tego, czy myślisz o tym aby przekwalifikować się na inne stanowisko, ale w tej samej bądź podobnej branży czy obracasz tor swojego życia zawodowego o 180⁰. Jednak pamiętaj, że nawet jeśli całkowicie zmienisz branżę, to dalej niesiesz ze sobą swój bagaż doświadczeń. Może być to umiejętność pracy z klientem lub doskonała znajomość Excela. Może być to też mistrzowskie rozwinięcie odpowiedzialności, empatii czy radzenia sobie ze stresem. Chodzi o to, że pracując, rozwijamy się i nabywamy umiejętności nie do wyuczenia teorią czy książkami.

Jakie jest znaczenie pracy w sytuacji choroby przewlekłej?

Choroba przewlekła, podobnie jak niepełnosprawność mogą izolować osobę od społeczeństwa. Całkiem sporo zależy od stanu zdrowia. Jednak najwięcej zależy od podejścia danej osoby do sytuacji, w której się znalazła. Jedni będą walczyć o siebie, i osiągną szczyty WŁASNYCH możliwości, inni słysząc diagnozę sami zamykają się w domu i poddają się na starcie.

Zależy mi na tym, aby wybrzmiał ten zwrot: WŁASNE MOŻLIWOŚCI. Doradca zawsze ma na celu rozwinięcie potencjału własnego, własnych możliwości i osiągnięcie własnych szczytów. Nie chodzi o to, aby każdy teraz był prezesem czy dyrektorem, ale żeby dana osoba była szczęśliwa i realizowała się poprzez to co robi.

Dodatkowo, możliwość pracy jako podstawowe prawo każdego obywatela, staje się fantastycznym środkiem rehabilitacji społecznej. Osoba zatrudniona musi  wychodzić poza strefę komfortu i pokonywać nowe wyzwania, co zmusza do rozwoju.

SM najlepsi lekarze w Polsce

Kim jest nasz doradca zawodowy?

Nazywam się Zofia Detlaff, jestem pedagogiem, doradcą zawodowym i certyfikowanym interwentem kryzysowym. Wiedzę, którą zdobyłam w teorii przekłuwam w praktykę pracując z osobami z niepełnosprawnościami. Dodatkowo, ciągle podnoszę swoją wiedzę poprzez kursy i studia podyplomowe.

Wiem z czym mierzą się osoby chore, ponieważ sama zmagam się z wieloma genetycznymi chorobami przewlekłymi i niepełnosprawnością fizyczną.

 

Zofia Detlaff- koordynator projektu

Jak skorzystać z projektu doradztwa zawodowego w Fundacji Dobro Powraca?

Aby zapisać się do naszego projektu, wystarczy wysłać maila pod adres: fundacja@dobropowraca.pl. Po wysłaniu zgłoszenia otrzymasz maila z informacją, jak  umówić się na spotkanie on-line w dogodnym dla Ciebie terminie.

          

 
Skip to content