Stwardnienie rozsiane – pomoc finansowa w chorobie
Stwardnienie rozsiane (SM) pozostaje na stan aktualnej wiedzy medycznej chorobą nieuleczalną. Jeżeli już zachorujemy, będziemy mierzyć się z tym schorzeniem do końca życia.
Stwardnienie rozsiane (SM) pozostaje na stan aktualnej wiedzy medycznej chorobą nieuleczalną. Jeżeli już zachorujemy, będziemy mierzyć się z tym schorzeniem do końca życia.
Stwardnienie rozsiane (SM) to tajemnicza choroba. Nazywane jest nawet kameleonem klinicznym, ponieważ spectrum możliwych objawów jest bardzo szerokie. Mówi się, że stwardnienie rozsiane ma wiele twarzy. Wiele, czyli ile?
Choroby układu oddechowego są jednymi z najczęściej występujących chorób. Ze względu na bardzo ważną rolę układu oddechowego, jego wpływu na inne układy i narządy w organizmie, konsekwencje chorób układu oddechowego mogą poważnie zagrażać zdrowiu i życiu.
Jest wiele różnych rodzajów epilepsji. Jednym z nich jest padaczka miokloniczna.
Jej charakterystyczną cechą jest występowanie mioklonii, czyli nagłych i niekontrolowanych skurczy pojedynczych lub grupowych grup mięśniowych.
Stwardnienie rozsiane to neurologiczna i zapalna choroba o podłożu autoimmunologicznym. SM nie jest schorzeniem śmiertelnym, ale na stan aktualnej wiedzy medycznej pozostaje nieuleczalne. Niestety, kiedy już zachorujemy na tą chorobę, będzie nam towarzyszyć do końca życia. Niesie to ze sobą wiele wyzwań związanych z przewlekłym chorowaniem, jak wieloletnie stosowanie leczenia objawowego czy modyfikującego przebieg schorzenia, zmiana stylu życia, zaangażowanie multidyscyplinarnego zespołu medycznego w opiekę nad pacjentem chorym na stwardnienie rozsiane.
Miażdżyca mózgu to inaczej miażdżyca naczyń mózgowych. Jest to poważna i postępująca choroba, która może doprowadzić do udaru mózgu. Najpoważniejszym następstwem udaru może być trwałe kalectwo lub śmierć.
Ciało człowieka, to skomplikowany układ powiązań i zależności. Na tyle złożony, że czasami symptomy jednej choroby mogą do złudzenia przypominać inną. Przykładem są napady padaczki i rzekomopadaczkowe.
Diagnoza stwardnienia rozsianego może być bardzo przytłaczająca dla człowieka. Jest to zupełnie nowa i stresująca sytuacja. Pojawia się dużo pytań. Dlaczego to ja zachorowałem? Jak w moim przypadku będzie przebiegać ta choroba? Czy zostanę osobą niepełnosprawną? Jakie objawy będzie powodować stwardnienie rozsiane. Czy jest dziedziczne?
Niepełnosprawność może dotknąć każdego człowieka. Kiedy myślimy o niepełnosprawności, często kojarzy się nam ona z wrodzoną chorobą. Ale przecież każdy człowiek na dowolnym etapie swojego życia może doznać nieszczęśliwego wypadku, który spowoduje, że przez jakiś czas lub na stałe stanie się osobą z niepełnosprawnością.
Obecnie ludzie żyją nie tylko dłużej, ale i znacznie wygodniej. Postęp cywilizacyjny doprowadził do znacznego polepszenia się m.in. warunków pracy, odżywiania, komunikacji, opieki zdrowotnej i odpoczynku
Stwardnienie rozsiane (SM) to dość rzadka, nieuleczalna choroba autoagresywna. W jej przebiegu, z niewyjaśnionych dotąd do końca przyczyn, układ odpornościowy człowieka atakuje osłonki nerwów w mózgu i rdzeniu kręgowym w błędnym przekonaniu, że jest to ciało obce, jak wirus czy bakteria.
Rak może rozwinąć się w każdym miejscu naszego ciała. Jama ustna nie jest wyjątkiem. Niemniej nowotwory złośliwe w obrębie jamy ustnej nie są częste. Około 1000 osób rocznie zapada na raka w tej właśnie lokalizacji. Spośród tych osób 10% dotyka zaś rak dziąseł.