Treść główna

Fundacja

Misja

Poważna choroba zmienia całe życie Człowieka. Do aspektów medycznych dochodzą wyzwania społeczne, zawodowe oraz finansowe. Takie obciążenia wpływają na jakość życia Chorego. Naszym celem jest pomoc w walce z przeciwnościami dnia codziennego, jakie niesie ze sobą utrata zdrowia. Dążymy do poprawy jakości życia Dorosłych i Dzieci dotkniętych chorobą. Przewlekłe chorowanie niesie ze sobą przewlekłe wydatki. Jest to wyzwanie, którego nie uda się przezwyciężyć samemu. Wierzymy, że z pomocą Rodziny, Przyjaciół, Bliskich oraz innych zaangażowanych Osób, walka o zdrowie jest łatwiejsza. Wierzymy, że dobro powraca!

Pomagamy każdemu Dziecku i Dorosłemu w trudnej sytuacji życiowej jaką jest utrata zdrowia.
Wspieramy Osoby chore przewlekle, z niepełnosprawnościami, potrzebujące pomocy w mierzeniu się z chorobą.
Ułatwiamy naszym Podopiecznym walkę o zdrowie i radzenie sobie z przewlekłymi wydatkami.
Budujemy system wsparcia dla każdego Podopiecznego - wierzymy, że chorowanie nie musi być wyzwaniem dla jednej Osoby!

Historia

Fundacja Dobro Powraca została założona w 2009 roku przez Osoby chore i ich Przyjaciół. Jest ogólnopolską organizacją z siedzibą we Wrocławiu. Od początku działalności Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego.

Początkowo fundacja wspierała Chorych na stwardnienie rozsiane. Przez 14 lat swojej działalności pod opiekę fundacji trafiło kilka tysięcy Podopiecznych.
Zebrane przez lata doświadczenia doprowadziły we wrześniu 2022 roku do rozszerzenia zakresu działalności.
Kontynuujemy wsparcie Chorych na stwardnienie rozsiane. Fundacja Dobro Powraca działa jednocześnie na rzecz Chorych na inne choroby przewlekłe, Osób z niepełnosprawnościami, a także z utratą zdrowia.

Podopiecznymi fundacji mogą być zarówno Dzieci, jak i Osoby dorosłe.

Fundacja cieszy się dużym zaufaniem Podopiecznych i Darczyńców. Od wielu lat plasuje się w czołówce organizacji pozarządowych w Polsce pod względem wysokości wpłat z 1,5% podatku.
Działalność Fundacji jest profesjonalna i transparentna. Fundacja podlega nadzorowi i kontroli ze strony Ministra Zdrowia, Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego oraz Urzędu Skarbowego.
Fundacja wprowadziła rozwiązania i procesy, które pozwalają Podopiecznym załatwić wszystkie sprawy przez Internet. Dzięki temu dociera do Osób chorych z każdego zakątka Polski.

Nasz zespół

Tworzymy zaangażowany, kompetentny zespół, którego celem jest niesienie pomocy Dorosłym i Dzieciom. W centrum naszych działań są zawsze nasi Podopieczni, ich potrzeby i problemy. Każdego dnia dajemy z siebie wszystko, aby pomagać, wspierać i towarzyszyć Podopiecznym w pokonywaniu wyzwań i trudności.

Nasi członkowie zespołu nie tylko posiadają wysokie kwalifikacje i specjalistyczną wiedzę. ale przede wszystkim to pasjonaci, którzy zdecydowali się działać w sektorze pozarządowym i wykorzystywać swoje kompetencje i doświadczenie działając na rzecz Osób z utratą zdrowia. Ich praca i zaangażowanie sprawiły, że Fundacja Dobro Powraca stała się jedną z większych organizacji pożytku publicznego w Polsce. Powstała przyjazna organizacja, otwarta dla każdego, oferująca Podopiecznym bezpłatne wsparcie. Nasz zespół tworzą Osoby z "sercem na dłoni". Poznajcie Annę, Piotra, Joannę, dwie Marty, Marcina i Magdalenę.

Anna Zelent

Prezes Zarządu

Witam Cię serdecznie w Fundacji Dobro Powraca.
Nazywam się Anna i jestem założycielką Fundacji. Pomysł, a w zasadzie potrzeba jej założenia, narodziła się w 2009 roku, kiedy zdiagnozowano u mnie stwardnienie rozsiane. Nie miałam wpływu na to, że zachorowałam, ale chciałam mieć wpływ na sprawy związane z SM w Polsce. Zaprosiłam więc do współpracy Osoby chore, ich Przyjaciół i Bliskich. Każda z tych Osób wraz ze swoim zaangażowaniem wniosła do Fundacji wiedzę i doświadczenie zawodowe. Kompetentni managerowie, informatycy, prawnicy i finansiści pomogli mi stworzyć organizację, o której dziś z dumą mogę powiedzieć, że jest wyjątkowa. Tworzymy zgrany zespół specjalistów sektora pozarządowego, a nasza Fundacja jest jedną z większych organizacji pożytku publicznego w Polsce.
Zależało mi na tym, aby była to Fundacja otwarta dla każdego, aby nikt nie pozostał sam ze swoimi problemami zdrowotnymi. Ważne było dla mnie, aby wsparcie oferowane przez Fundację było dostępne i bezpłatne.
Przez 14 lat działalności dostarczamy rzetelnej wiedzy oraz integrujemy społeczność Osób chorych, a także wspieramy w gromadzeniu środków finansowych na leczenie. Byliśmy i jesteśmy obecni na wielu polach walki o interesy Pacjentów, angażując się w tematy związane z refundacją leków oraz podniesieniem odpisu podatkowego z 1% do 1,5%.
Początkowo byliśmy Fundacją działającą na rzecz Osób chorych na stwardnienie rozsiane. We wrześniu 2022 roku rozszerzyliśmy naszą działalność o inne choroby przewlekłe, aby pomagać jak najszerszej grupie Podopiecznych.
Na początku angażowałam się w działania Fundacji równocześnie do mojego życia zawodowego. Moje myśli i serce coraz silniej zmierzały jednak w stronę sektora pozarządowego i z czasem zdecydowałam się zamienić swoją aktywność zawodową i dedykować całe moje zaangażowanie Fundacji Dobro Powraca. Zdobyłam ogromne doświadczenie pracując na rynkach finansowych dla dużych firm, gdzie zarządzałam licznymi i specjalistycznymi zespołami. Całą zdobytą wiedzę wykorzystuję teraz w pracy na rzecz naszych Podopiecznych. Łączę wiedzę specjalistyczną oraz swoje własne doświadczenia – przez chorobę (a może właśnie dzięki niej?)- nie jestem jedynie teoretykiem.
Znam i doskonale rozumiem ogrom problemów, z jakim zmagają się Osoby przewlekle chore. Niedługo po ogłoszeniu stanu pandemii z powodu Covid-19 wykryto u mnie złośliwy nowotwór i do doświadczeń związanych ze stwardnieniem rozsianym, doszły w moim przypadku doświadczenia pacjenta onkologicznego. Przeszłam 3 operacje, dzięki którym mogę na dzień dzisiejszy powiedzieć, że pokonałam raka. Moja walka o zdrowie zdaje się nie mieć końca. Konieczna okazała się bowiem kolejna operacja, tym razem z powodu rozległej endometriozy.
Mierzenie się z chorobami przewlekłymi to podróż, do której zaprosiło mnie życie. Nikt mnie nie pytał, czy wsiadam do tego pociągu, tylko uznał za pewnik, że to podróż właśnie dla mnie. Nie mam na to wpływu. Mogę jednak zadecydować, w którym kierunku wykorzystam swoją wiedzę i kwalifikacje. I właśnie dlatego w działalności na rzecz Fundacji odnalazłam swoje powołanie. Nieustannie zdobywam też dodatkową wiedzę – niedługo ukończę studia MBA z zakresu zarządzania organizacjami pożytku publicznego. Zrobię wszystko, aby Fundacja pomogła jak największej liczbie Osób, które tej pomocy potrzebują.
Jeżeli chcesz się podzielić swoim talentem działając na rzecz społeczności Osób chorych, to mogę Cię zapewnić, że daje to ogromną satysfakcję i może być odpowiedzią na wyzwania, jakie przynosi życie. Porozmawiajmy!

Piotr Penkała

Wiceprezes Zarządu Fundacji

Zarząd Fundacji Dobro Powraca – poza oczywiście wieloma obowiązkami formalnymi, wynikającymi z przepisów prawa- ma cel nadrzędny: działać dla dobra Osób chorych. I jest to zadanie dla nas najważniejsze. Realizujemy misję naszej Fundacji prowadząc wiele programów.

Poprzez bezpłatny Program Subkont „Jesteśmy Razem” budujemy system wsparcia finansowego dla każdego naszego Podopiecznego. Zależy nam, aby do każdej Osoby podchodzić indywidualnie i pochylać się nad Jej potrzebami. Angażujemy w pomoc jak największą grupę Darczyńców. W tym celu stworzyliśmy m.in. Generator Dobra dostępny na naszej stronie internetowej.
Dokładamy wszelkich starań, aby odciążyć Osoby mierzące się z utratą zdrowia z wyzwań finansowych i organizacyjnych. Nasz program subkont działa sprawnie, intuicyjnie oraz zawsze jesteśmy dostępni, aby rozwiązać problemy i odpowiedzieć na pytania naszych Podopiecznych. Staramy się dostarczyć jak najwięcej narzędzi wspierających zbiórki finansowe. Przygotowaliśmy generatory apeli i ulotek, współpracujemy z portalami zbiórkowymi oraz umożliwiamy stworzenie swoich indywidualnych profili w bazie Podopiecznych Fundacji.

Dostrzegamy, jak ważna jest problematyka chorób przewlekłych. Prowadzimy program NiePrzewlekaj, gdzie zajmujemy się profilaktyką, edukacją oraz dostarczaniem wiedzy dotyczącej leczenia.

Wspieramy naszych Podopiecznych prowadzących działalności gospodarcze. Umożliwiamy dzielenie się swoimi pasjami i zainteresowaniami.

Zbudowaliśmy i ciągle poszerzamy Bazę Wiedzy dotyczącą stwardnienia rozsianego i innych chorób przewlekłych, poprzez którą dostarczamy rzetelnych informacji. Współpracujemy z dietetykami, lekarzami i specjalistami, aby dzielić się pomocnymi wskazówkami ze środowiskiem Osób chorych.

Joanna Migacz

Koordynacja Zespołu Subkont

Rozumiemy i doceniamy zaufanie każdego naszego Podopiecznego, który zdecydował się dołączyć do naszej Fundacji. Wiemy, jak duża odpowiedzialność spoczywa na nas w procesie obsługi subkont. Dlatego utrzymujemy niezmiennie wysokie standardy współpracy:

Nasz program subkont jest bezpłatny. Nie pobieramy od Podopiecznych żadnych opłat. Całą obsługę zapewnia Fundacja.

Zespół odpowiedzialny za obsługę subkont dostarcza wsparcia i odpowiada na pytania za pośrednictwem Infolinii oraz maili. Odpowiedzi na pytania przygotowywane są i wysyłane tego samego dnia, którego do nas trafią.

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących Katalogu refundacji czy zapisów Porozumienia – wystarczy się z nami skontaktować (Infolinia dla Podopiecznych- 5060107 001).
Uruchomiliśmy również Centrum Informacyjne dla Osób zastanawiających się nad założeniem subkonta w naszej Fundacji – 797 063 247. Centrum Informacyjne działa również w soboty.

Marta Pazurkiewicz

Koordynacja Zespołu Księgowości

Nasz Zespół Księgowości służy poradami, jak prawidłowo wypełnić dokumenty do zwrotu środków czy faktury.
Doradzamy w sprawie zakupów i wszelkich kwestii formalnych.
Zespół Księgowości ściśle współpracuje z Zespołem Subkont. Czuwamy nad tym, aby cała dokumentacja była zgodna z przepisami prawa.

Jesteśmy dostępni dla naszych Podopiecznych pod numerem Infolinii 506 107 001.

Marta Wróblewska

Koordynacja Zespołu Infolinii

Zależy nam, aby każda Osoba, która chce z nami porozmawiać, otrzymała najlepsze wskazówki i pomoc. Dlatego funkcjonują u nas dwie linie telefoniczne:

Infolinia dla Podopiecznych Fundacji - dedykowany zespół czeka na telefony w sprawie funkcjonowania subkont, rozliczenia faktur i podań. Jest to także numer, pod którym odpowiadamy na pytania darczyńców oraz sprzedawców.

Infolinia dla Podopiecznych - 506 107 001 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00)

Centrum Informacyjne - to miejsce, z którym mogą się  kontaktować Osoby zastanawiające się nad założeniem subkonta i zastaniem Podopiecznym Fundacji Dobro Powraca. Jeżeli masz pytania, nie znalazłeś informacji na stronie internetowej, chciałbyś porozmawiać o rozpoczęciu współpracy z nami- czekamy na rozmowę z Tobą.

Centrum Informacyjne o subkontach- 797  063  247 (od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-18.00).

Dla Państwa wygody Centrum Informacyjne sprawuje dyżur także w soboty.

Marcin Kostka

Prawnik Fundacji

Magdalena Wegner

Prawniczka Fundacji

Dlaczego my?

Nasi Podopieczni mogą liczyć na nasze wsparcie i patronat. Mamy kilkunastoletnie doświadczenie w sektorze pozarządowym. Fundacja Dobro Powraca gwarantuje wysokie standardy współpracy i wsparcia:

Subkonto założysz bezpłatnie
Załóż subkonto
100% środków na subkoncie jest do Twojej dyspozycji
nie pobieramy od zgromadzonych środków żadnych prowizji i opłat
Twój wniosek o założenie subkonta
rozpatrzymy tego samego dnia
Twoje zlecenie o wypłatę środków z subkonta
zrealizujemy w przeciągu kilku godzin
Możesz bezpłatnie
korzystać z naszego generatora apeli i ulotek
Udostępnimy Ci wiele narzędzi
ułatwiających prowadzenie zbiórek
Stworzysz na naszej stronie www
swój bezpłatny internetowy profil
Załóż profil
Nie musisz mieć orzeczenia o niepełnosprawności
aby zostać naszym Podopiecznym

Dokumenty Fundacji

Porozumienie w sprawie przystąpienia do bezpłatnego Programu Subkont

Podopiecznym Fundacji oferujemy założenie bezpłatnego subkonta. Zasady jego funkcjonowania określone są w dokumencie Porozumienie

Pobierz pdf
 
Skip to content