Treść główna

Chcesz uzyskać wsparcie z 1,5% podatku? Pierwszym krokiem jest założenie subkonta. Dołącz do Fundacji Dobro Powraca!

Jeżeli chorujesz przewlekle i potrzebujesz środków finansowych na walkę o zdrowie, to jednym ze źródeł pozyskania takich środków może być 1,5%. Aby było to możliwe, musisz posiadać subkonto w organizacji pożytku publicznego. Tylko takie organizacje (w skrócie OPP) są uprawnione do otrzymywania odpisów podatkowych. Fundacja Dobro Powraca posiada status OPP od początku swojej działalności, czyli od roku 2009. Zostań naszym Podopiecznym i korzystaj z możliwości, jakie daje 1,5% podatku!

Jak założyć subkonto i zostać Podopiecznym Fundacji Dobro Powraca?

Założenie subkonta w Fundacji Dobro Powraca jest bardzo proste. Cały proces zorganizowany jest on-line. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej. Podopiecznymi Fundacji Dobro Powraca mogą być Osoby dorosłe oraz Dzieci (w przypadku Osób niepełnoletnich odpowiedni rodzaj formularza wypełnia Rodzic lub Opiekun Prawny).

Kiedy Twoje subkonto będzie aktywne?

Po przesłaniu formularza drogą internetową przystępujemy niezwłocznie do jego weryfikacji. Jeżeli wszystkie dane zostały uzupełnione prawidłowo, zakładamy subkonto. W tym momencie na swoją skrzynkę mailową otrzymasz potwierdzenie założenia subkonta (mail ma tytuł „Witamy w Fundacji Dobro Powraca”). Mail powitalny zawiera Twój identyfikator w programie subkont. Jest to Twoje Nazwisko oraz 4 unikatowe cyfry. Identyfikatora należy użyć przy wypełnianiu formularza PIT. Aby 1,5% podatku trafiło na Twoje subkonto, identyfikator należy wpisać w pole „cel szczegółowy”:

 

 

2024-01-19

Jak przekazać 1,5% podatku na walkę ze stwardnieniem rozsianym?

W Polsce około 50 tyś Osób choruje na stwardnienie rozsiane. Jest to nieuleczalna i przewlekła choroba, w której układ immunologiczny atakuje komórki własnego ciała. Prowadzi to do uszkodzeń nerwów w mózgu i rdzeniu kręgowym. Spektrum objawów SM jest bardzo szerokie, a Pacjenci doświadczają wielu wyzwań w walce o sprawność i w mierzeniu się ze skutkami choroby. Fundacja Dobro Powraca działa na rzecz Chorych na stwardnienie rozsiane (i inne choroby przewlekłe). Pomóż nam pomagać i wesprzyj społeczność Chorych na SM!

 
Skip to content