Treść główna

Dorota Uriasz

Witam. Nazywam się Dorota Uriasz rocznik 78-my. Jestem matką dwójki wspaniałych synów. Stwardnienie rozsiane rozpoznano u mnie w 2004 roku.

Moje problemy zdrowotne rozpoczęły się, gdy miałam 15 lat – wystąpił wówczas niedowład całej prawej strony ciała. Podczas pierwszej diagnozy stwierdzono, że jestem zbyt nerwowa. Z taką "pieczątką" przeszłam trzy razy zapalenie nerwu wzrokowego i raz zapalenie nerwu twarzowego. W roku 2004 po raz drugi wystąpił u mnie niedowład całej prawej strony ciała. Tym razem przeprowadzono serię badań, dzięki którym postawiono prawidłową diagnozę – stwardnienie rozsiane. Byłam wówczas już mamą dwóch chłopców, jeden z nich miał trzy lata, a drugi rok. Przecież nie mogłam i nie chciałam się poddać. Miałam to szczęście, że w ciągu pół roku dostała się na program terapeutyczny leczenia interferonem. Następnie przeszłam na program Rebiff. W 2013 roku, podczas rutynowych badań wątroby, okazało się, że wskaźniki są drastycznie wysokie. Byłam zmuszona przerwać program i na prawie dwa miesiące trafiłam na oddział hepatologii w Krakowie, gdzie zdiagnozowano u niej kolejną chorobę – AUTOIMMUNOLOGICZNE ZAPALENIE WĄTROBY ( AZW). Wykluczyło mnie to z możliwości leczenia SM w trybie darmowych programów na 7 lat. W lipcu 2020 roku po wielu konsultacjach neurologów oraz hepatologów dostała się na jedyny możliwy w jej przypadku program Remulenem. W lipcu 2021 roku podczas rutynowych kontrolnych badań kwalifikujących mnie do pozostania w programie podła kolejna diagnoza - BOLERIOZA. Szybko jednak pojawiły się choroby współistniejące, m.in. problemy z ciśnieniem, cholesterolem, cukrem, uchyłkowatością jelit i nietolerancja błonnika .

Zdaję sobie sprawę z tego, jak wielu jest potrzebujących pomocy wiem, że nie jestem jedyna. Będę bardzo wdzięczna jeżeli rozliczycie się z sercem i wesprzecie moje leczenie i rehabilitację.

Możesz pomóc w walce z chorobą!
Każdy kiedyś potrzebuje dobra!

Przekaż darowiznę

Wystarczy w tytule przelewu podać:
Dorota Uriasz

Wpłacam

Część Podopiecznych Fundacji Dobro Powraca ma nadany unikatowy numer swojego subkonta (dotyczy to subkont założonych od września 2022 roku). To pozwala na precyzyjne przypisywanie wpłat. Bardzo prosimy upewnić się, czy Podopieczny ma nadany swój numer i używać go podczas wypełniania pola Tytuł Przelewu. Numer konta bankowego do dokonania wpłaty: 95 1140 1140 0000 2133 5400 1001

Możesz też skorzystać z systemu płatności internetowych dostępnych na naszej stronie www, do których prowadzi przycisk Wpłacam. Wybierz opcję Darowizna dla konkretnego Podopiecznego i wpisz odpowiednie dane Podopiecznego.

Przekaż 1,5% podatku

W polu numer KRS podaj:
0000338878

W celu szczegółowym należy podać:
Dorota Uriasz

Przekazuję 1,5%
 
Skip to content