Treść główna

Maria Mazurek

Od kilku lat walczę ze schorzeniem neurologicznym, które zostało zdiagnozowane jako stwardnienie rozsiane – postać pierwotnie postępująca. Choroba postępuje bardzo szybko; jej następstwem jest częściowy niedowład kończyn dolnych – poruszam się z trudem o kulach. Z uwagi na postać pierwotnie postępującą nie przysługuje mi żadne leczenie, pozostaje mi wyłącznie rehabilitacja. Oprócz rehabilitacji niezbędny jest także sprzęt ortopedyczny, pomocniczy ułatwiający poruszanie się.

Niestety choroba ograniczyła mi jednocześnie możliwość wykonywania mojego zawodu. Renta, którą otrzymuję, nie wystarcza na wdrożenie dodatkowej rehabilitacji, która jest jedyną nadzieją na opóźnienie postępującej niepełnosprawności. Ponieważ mam świadomość, że w moim przypadku jest to choroba nieuleczalna, chciałbym odsunąć jak najdalej w czasie perspektywę bycia osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim, leżącą i całkowicie zależną od osób drugich.
Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w postaci przekazania 1,5 % podatku dochodowego za rok 2022 na fundację Dobro Powraca o numerze KRS 0000 33 88 78. W informacjach uzupełniających- cel szczegółowy należy wpisać: Maria Mazurek.
Osoby fizyczne mogą odliczyć sobie darowiznę w wysokości do 6 % dochodu w deklaracji rocznej za rok, w którym przekazały tą darowiznę, na rzecz Fundacji Dobro Powraca, które posiada miano organizacji pożytku publicznego. Wpłaty można dokonać na moje poniższe subkonto.
Natomiast osoby prawne (tj. spółki prawa handlowego, jak: spółka akcyjna lub spółka z O..O.) mogą odliczyć sobie darowiznę w wysokości 10% dochodu w deklaracji rocznej za rok, w którym przekazały tą darowiznę (art. 18 §1 pkt. 1 ustawy o podatku od osób prawnych).
Darowizna na konto fundacji Dobro Powraca :
95114011400000213354001001
Subkonto- Tytułem: Maria Mazurek

Za każdą pomoc finansową moim darczyńcom z całego serca dziękuję .
Byłam zawsze dzielną babą, taką której nic nie jest straszne. Tak, niestety to już przeszłość, twardą babką byłam... - wczesna śmierć ojca, zrozpaczona mama a ja najstarsza z rodzeństwa, to nauczyło twardo stąpać po ziemi, o wiele rzeczy w życiu potrafiłam zawalczyć, nie dla siebie ale dla najbliższych, zawsze trzeba było trzymać fason nawet gdy też nie miałam sił.
Potrafiłam dzielić czas pomiędzy bardzo wyczerpującą pracę, a rodzinę i swoje pasje.
Uwielbiałam pracę w ogrodzie i trochę nietypowo jak dla kobiety majsterkowanie, dłubanie w drewnie.
Z powodu pogarszającego się stanu zdrowia nie mogę wykonywać już wielu prac domowych i związanych z moim hobby. Moja wielka przygoda z drewnem, dawała mi kiedyś mnóstwo satysfakcji. Niestety przy SM i moim braku równowagi używanie elektronarzędzi jest dość niebezpieczne. Żywię jednak nadzieję, że będzie mi dane popełnić jeszcze jednak choćby jakieś drobne drewniane cudeńka i jak Gepetto tchnąć w nie duszę ;)
Planów mam masę. Przymierzam się do napisania książki o ludziach chorych na stwardnienie rozsiane, o tym jak można próbować sobie pomóc, jakie są możliwości terapii, jak można walczyć o siebie. W czeluściach szafy czekają kilometry włóczki, z której chcę wyczarować szaliki, sweterki i tym podobne cuda wiła wianki. Zapomniany aparat fotograficzny czeka też na trochę uwagi.
Jednak muszę koncentrować się teraz głównie na utrzymaniu sprawności, żeby możliwie jak najdłużej móc samodzielnie funkcjować - stąd fizjoterapia, jazda na rowerze trzykołowym ze wspomaganiem, pływanie. Chciałabym napisać, że spacery ale to za duże słowo bo chodzenie przychodzi mi już niestety z trudem.
Bardzo ciężko było mi i w sumie jest nadal zaakceptować chorobę, zrozumieć, że nie będzie już lepiej, że mogę jedynie próbować hamować postęp choroby, że nie ma leków, które mogą w jakiś spektakularny sposób mi pomóc. To bardzo trudne ale próbuję odnaleźć sens w małych drobnych sprawach, sprawkach mając nadzieję, że takich uśmiechniętych chwil, dni jeszcze sporo przede mną.

Możesz pomóc w walce z chorobą!
Każdy kiedyś potrzebuje dobra!

Przekaż darowiznę

Wystarczy w tytule przelewu podać:
Maria Mazurek

Wpłacam

Część Podopiecznych Fundacji Dobro Powraca ma nadany unikatowy numer swojego subkonta (dotyczy to subkont założonych od września 2022 roku). To pozwala na precyzyjne przypisywanie wpłat. Bardzo prosimy upewnić się, czy Podopieczny ma nadany swój numer i używać go podczas wypełniania pola Tytuł Przelewu. Numer konta bankowego do dokonania wpłaty: 95 1140 1140 0000 2133 5400 1001

Możesz też skorzystać z systemu płatności internetowych dostępnych na naszej stronie www, do których prowadzi przycisk Wpłacam. Wybierz opcję Darowizna dla konkretnego Podopiecznego i wpisz odpowiednie dane Podopiecznego.

Przekaż 1,5% podatku

W polu numer KRS podaj:
0000338878

W celu szczegółowym należy podać:
Maria Mazurek

Przekazuję 1,5%
 
Skip to content