Treść główna

Przemysław Czernek

Nazywam się Przemysław Czernek, jestem chory od 2006 roku.
W lipcu 2005 roku ożeniłem się , a już w lutym 2006 roku przebywałem w klinice w Katowicach i usłyszałem diagnozę: SM.
W 2020 roku trafiłem na najlepszą, jak dotychczas, opiekę fizjoterapeutów – 3-miesięczna rehabilitacja ze wspomaganiem – EGZOSZKIELET.

Nazywam się Przemysław Czernek, jestem chory od 2006 roku. Mam zdiagnozowaną bardzo poważaną, nadal nieuleczalną chorobę, która niestety postępuje. Wszelkie badania, wizyty u wielu specjalistów i próby leczenia nie przyniosły efektów. Jedyną pomocą, spowalniającą postęp choroby, jest szeroko pojęta rehabilitacja, którą na co dzień realizuję. W 2020 roku trafiłem na najlepszą, jak dotychczas, opiekę fizjoterapeutów – 3-miesięczna rehabilitacja ze wspomaganiem – EGZOSZKIELET.
Rehabilitację wspomagam regularną aktywnością: spacery z balkonikiem (kiedyś były to wędrówki po górach), pływanie z dłuższymi przerwami po kilkadziesiąt metrów (w szkole średniej byłem uczestnikiem sztafety pływackiej na 100 km – każdy uczestnik płynął w niej 2 km). Od 2020 roku (głównie dzięki Waszemu wsparciu) mam trójkołowy rower rehabilitacyjny ze wspomaganiem elektrycznym (w szkole średniej dużo jeździłem – średnio 100 km trasy np. Wisła, Brenna, Przełęcz Salmopol, Goczałkowice, Olza, Buków i wiele innych miejscowości). Trajka rekompensuje w dużej mierze moją pasję z młodości.
Jednak największą moją pasją było narciarstwo zjazdowe. Przygodę z nartami zacząłem w przedszkolu. Wszystkie ferie w szkole podstawowej spędzałem na deskach (Zwardoń: Skalanka, Ustroń: Poniwiec, Czantoria, Palenica, Wisła: Soszów, Stok, Stożek, Cieńków, Szczyrk: Golgota, Bieńkula, Skrzyczne). Podczas studiów nadal jeździłem na lokalnych stokach, ale też dalej: czeski Radhost, słowacka Oscadnica. Ferie 2004 roku spędziłem, wraz z narzeczoną, w Zieleńcu (wyjazd z pracy) i to były niestety ostatnie ferie z pełną sprawnością. Już planowałem kurs Instruktora Narciarskiego w szkole prof. Lecha Powolnego. Tydzień przed kolejnymi feriami (styczeń 2005 r.) w sobotę wybierałem się na narty – źle stanąłem, skręciłem nogę i skończył się pewien etap. Nigdy nie wróciłem już do pełni sił.
W lipcu 2005 roku ożeniłem się, a już w lutym 2006 roku przebywałem w klinice w Katowicach i usłyszałem diagnozę: SM.
Od tej pory nic już nie jest takie samo, a choroba postępuje szybciej niż lata. Tylko wsparcie najbliższych oraz Wasza życzliwość i okazywane wsparcie płynące prosto z serca, pomagają mi/nam trwać i żyć nadzieją, że jak już będzie skuteczny lek, to wrócę do dawnej pracy i znowu będzie pięknie.
W 2012 roku urodziła się Karolinka J-skarb w tym ciężkim życiu. Mimo krzyża, który wspólnie dźwigamy, córeczka jest wytchnieniem i pomaga walczyć o jutro.
Aktualnie jestem rencistą. Do 2017 roku pracowałem jako nauczyciel fizyki w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Bardzo dziękuję WAM WSZYSTKIM za wsparcie.

Możesz pomóc w walce z chorobą!
Każdy kiedyś potrzebuje dobra!

Przekaż darowiznę

Wystarczy w tytule przelewu podać:
Przemysław Czernek

Wpłacam

Część Podopiecznych Fundacji Dobro Powraca ma nadany unikatowy numer swojego subkonta (dotyczy to subkont założonych od września 2022 roku). To pozwala na precyzyjne przypisywanie wpłat. Bardzo prosimy upewnić się, czy Podopieczny ma nadany swój numer i używać go podczas wypełniania pola Tytuł Przelewu. Numer konta bankowego do dokonania wpłaty: 95 1140 1140 0000 2133 5400 1001

Możesz też skorzystać z systemu płatności internetowych dostępnych na naszej stronie www, do których prowadzi przycisk Wpłacam. Wybierz opcję Darowizna dla konkretnego Podopiecznego i wpisz odpowiednie dane Podopiecznego.

Przekaż 1,5% podatku

W polu numer KRS podaj:
0000338878

W celu szczegółowym należy podać:
Przemysław Czernek

Przekazuję 1,5%
 
Skip to content