Treść główna

Jak można pomóc Podopiecznemu Fundacji?

Podopieczni Fundacji – Dorośli i Dzieci- mierzą się z chorobami przewlekłymi. Walka o zdrowie wiąże się z dużymi wydatkami, które są ogromnym wyzwaniem. Jak można wspierać konkretnego Podopiecznego?

Przewlekłe chorowanie nie musi być wyzwaniem dla jednej Osoby. Przy wsparciu Bliskich, Rodziny, Przyjaciół i anonimowych Darczyńców walka o zdrowie jest łatwiejsza, a niekiedy dopiero przy wsparciu innych Osób – możliwa. Wspólnymi siłami można osiągnąć dużo więcej, niż w pojedynkę. Jak można zaangażować się w finansową pomoc dla Podopiecznych Fundacji Dobro Powraca?

Jak działają subkonta Podopiecznych?

Każdy Podopieczny Fundacji Dobro Powraca ma swoje indywidualne subkonto, na którym gromadzi wpłaty. Pieniądze z subkonta mogą zostać przeznaczone na finansowanie określonych Katalogiem świadczeń. Fundacja weryfikuje prawidłowość wydatkowania środków. Także wnioski Osób chorych o założenie subkonta podlegają szczegółowemu sprawdzeniu. Darczyńcy mogą mieć pewność, że przekazane wpłaty zostaną spożytkowane w celu leczenia choroby przewlekłej i finansowania niezbędnych wydatków.

Wpływająca na subkonto Podopiecznego darowizna nie jest mu przekazywana do dowolnego spożytkowania. Aby skorzystać ze zgromadzonych środków Podopieczny zobowiązany jest do przedstawienia Fundacji rzetelnych dokumentów – faktur, rachunków oraz podań o zwrot. W Fundacji każdorazowo przeprowadzana jest kontrola księgowa oraz merytoryczna każdego wydatku. Wyłącznie wydatki zgodne ze statutem Fundacji są zatwierdzane. Fundacja sporządza co roku pełne sprawozdanie finansowe, które podlega nadzorowi ze stronu urzędu skarbowego oraz Narodowego Instytutu Wolności. Dodatkowo  w Fundacji przeprowadzane są ze strony NIW oraz urzędu skarbowego kontrole dotyczące prawidłowości wydatkowania środków.

Jak przekazać darowiznę konkretnemu Podopiecznemu?

Każda Osoba w dowolnym czasie może wpłacić na rzecz Podopiecznego Fundacji darowiznę. W tym celu należy dokonać przelewu na konto bankowe Fundacji (95 1140 1140 0000 2133 5400 1001) podając w tytule przelewu identyfikator Podopiecznego. Identyfikatorem Podopiecznego jest jego Imię i Nazwisko lub Nazwisko plus 4 cyfry.

Darowiznę można również przekazać poprzez system szybkich płatności internetowych udostępniony na stronie www Fundacji.

Każda imienna darowizna jest przekazywana na subkonto Podopiecznego i regularnie mu raportowana.

Jak przekazać 1,5% podatku Podopiecznemu Fundacji?

Składając corocznie swój PIT do urzędu skarbowego można przekazać 1,5% na rzecz konkretnego Podopiecznego. Organizacjami uprawnionymi do otrzymywania odpisów podatkowych są organizacje pożytku publicznego. Fundacja Dobro Powraca posiada taki status od początku swojej działalności, czyli od roku 2009. Aby przekazać 1,5% wystarczy w formularzu PIT wpisać numer KRS Fundacji Dobro Powraca (0000338878) a w celu szczegółowym podać identyfikator Podopiecznego.

Inne narzędzia wspomagające zbiórki na subkonta

Poza darowiznami wpłacanymi na konto bankowe Fundacji (także za pomocą systemu szybkich płatności) oraz 1,5% podatku subkonta Podopiecznych mogą być zasilane środkami pochodzącymi z różnych źródeł;

  • Zbiórki na Facebooku – Fundacja Dobro Powraca ma status organizacji charytatywnej na Facebooku. Każdy użytkownik Facebooka może zorganizować zbiórkę na rzecz Fundacji wskazując konkretnego Podopiecznego jako beneficjenta zbiórki
  • Allegro Charytatywni– Fundacja Dobro Powraca jest partnerem serwisu Allegro w zakresie prowadzenia zbiórek oraz aukcji charytatywnych
  • FaniMani- Fundacja Dobro Powraca współpracuje z serwisem FaniMani, za pomocą którego można przekazać wsparcie finansowego dla konkretnego Podopiecznego podczas robienia zakupów w wybranych sklepach internetowych

Zebrane poprzez Facebook, Allegro oraz FaniMani środki wpływają na konto Fundacji z oznaczeniem dla danego Podopiecznego.

Pomoc pozafinansowa

Każda Osoba może zaangażować się  w pomoc Podopiecznemu zamiast lub równocześnie z przekazaniem pomocy finansowej. Przy prowadzeniu zbiórek funduszy na subkonta bardzo ważne jest dotarcie do jak największego grona potencjalnych Darczyńców. Fundacja Dobro Powraca przygotowała narzędzie, które wspiera zbiórki na subkonta. Generator Dobra pozwala każdej Osobie, która chce zaangażować się w pomoc konkretnemu Podopiecznemu, zamieścić w swoich mediach społecznościowych grafiki z apelami. Jest to duża pomoc, która pozwala na dotarcie do szerszego grona Pomagaczy. Z Generatorem Dobra można zaangażować się w inicjatywę, która jest dla nas istotna.

Razem możemy dużo więcej!

Wyzwania finansowe związane z chorowaniem mogą być nie do przezwyciężenia dla jednej Osoby. Ale z pomocą Innych ich pokonanie jest łatwiejsze. Subkonto to narzędzie, które umożliwia wspólną walkę o zdrowie Podopiecznego.

2024-01-19

Jak przekazać 1,5% podatku na walkę ze stwardnieniem rozsianym?

W Polsce około 50 tyś Osób choruje na stwardnienie rozsiane. Jest to nieuleczalna i przewlekła choroba, w której układ immunologiczny atakuje komórki własnego ciała. Prowadzi to do uszkodzeń nerwów w mózgu i rdzeniu kręgowym. Spektrum objawów SM jest bardzo szerokie, a Pacjenci doświadczają wielu wyzwań w walce o sprawność i w mierzeniu się ze skutkami choroby. Fundacja Dobro Powraca działa na rzecz Chorych na stwardnienie rozsiane (i inne choroby przewlekłe). Pomóż nam pomagać i wesprzyj społeczność Chorych na SM!

 
Skip to content