Treść główna

Jak przekazać 1,5% podatku na walkę ze stwardnieniem rozsianym?

W Polsce około 50 tyś Osób choruje na stwardnienie rozsiane. Jest to nieuleczalna i przewlekła choroba, w której układ immunologiczny atakuje komórki własnego ciała. Prowadzi to do uszkodzeń nerwów w mózgu i rdzeniu kręgowym. Spektrum objawów SM jest bardzo szerokie, a Pacjenci doświadczają wielu wyzwań w walce o sprawność i w mierzeniu się ze skutkami choroby. Fundacja Dobro Powraca działa na rzecz Chorych na stwardnienie rozsiane (i inne choroby przewlekłe). Pomóż nam pomagać i wesprzyj społeczność Chorych na SM!

Jak przekazać 1,5% podatku dla Fundacji Dobro Powraca?

Przekazanie 1,5% podatku jest bardzo proste i bezkosztowe dla Podatnika. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym i podać numer KRS Fundacji Dobro Powraca.

KRS 0000338878

Kwotę 1,5% podatku należy zaokrąglić w dół do pełnych dziesiątek groszy, np. kwota 42,27 PLN musi być zaokrąglona do 42,20mPLN.

Dodatkowo Podatnik może zdecydować czy do organizacji pożytku publicznego mają zostać przekazane jego dane, tj. imię, nazwisko, adres – należy w tym celu zaznaczyć pole  „Wyrażam zgodę”.

Poznaj naszą Fundację i dowiedz się, jakie cele pomoże nam realizować Twój 1,5% podatku!

Fundacja Dobro Powraca od 2009 roku wspiera Osoby chore na stwardnienie rozsiane. Fundacja realizuje dla swoich Podopiecznych 7 bezpłatnych projektów:

Co o Fundacji Dobro Powraca mówią Podopieczni?

Fundacji Dobro Powraca zaufało tysiące Podopiecznych. Swoje działania Fundacja kieruje zarówno do Dorosłych, jak i Dzieci. Część Podopiecznych opowiedziała swoje historie, z którymi można zapoznać się na naszej stronie internetowej.

W serwisie www.dobropowraca.pl można również dowiedzieć się, jak Podopieczni oceniają pracę Fundacji.

 

 

2024-01-16

Chcesz uzyskać wsparcie z 1,5% podatku? Pierwszym krokiem jest założenie subkonta. Dołącz do Fundacji Dobro Powraca!

Jeżeli chorujesz przewlekle i potrzebujesz środków finansowych na walkę o zdrowie, to jednym ze źródeł pozyskania takich środków może być 1,5%. Aby było to możliwe, musisz posiadać subkonto w organizacji pożytku publicznego. Tylko takie organizacje (w skrócie OPP) są uprawnione do otrzymywania odpisów podatkowych. Fundacja Dobro Powraca posiada status OPP od początku swojej działalności, czyli od roku 2009. Zostań naszym Podopiecznym i korzystaj z możliwości, jakie daje 1,5% podatku!

Zespół Touretta - terapia i leczenie
2023-09-20

Jaką wartość mają marzenia, kiedy śmierć czai się na każdym kroku?

Mam na imię Karolina i od urodzenia choruję na mukowiscydozę. Choroba od samego początku wpływała na moje życie zmieniając je. To zapis wywiadu , który zarówno ze mną jak i z moją mamą przeprowadziła Pani psycholog. Mam nadzieję, że część mojej historii przywróci wiarę innym osobom zmagającym się z tą choroba oraz zapali światło nadziei tam, gdzie panuje już ciemność.

 
Skip to content