Treść główna

Padaczka poudarowa pomoc

Wykaz opp uprawnionych do zbiórki 1,5% podatku za rok 2022 w roku 2023

Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (NIW-CRSO) opublikował wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Fundacja Dobro Powraca jest organizacją uprawnioną do zbiórki 1,5% podatku za rok 2022.
Można to sprawdzić w wyszukiwarce opp.
Przypominamy, że tylko organizacje mające status pożytku publicznego oraz ujęte w wykazie mogą zbierać 1,5% podatku. Otrzymanie statusu opp obwarowane jest wieloma wymogami, których organizacja musi przestrzegać, a umożliwienie jej przyjmowania odpisów z 1,5% podatku następuje po spełnieniu wielu warunków.
Dbamy o spełnienie tych warunków ze szczególnym zaangażowaniem i skrupulatnością. Od 2009 roku jesteśmy organizacją pożytku publicznego i co roku znajdujemy się w wykazie organizacji uprawnionych do zbiórki 1,5% (wcześniej 1%) podatku
2024-01-19

Jak przekazać 1,5% podatku na walkę ze stwardnieniem rozsianym?

W Polsce około 50 tyś Osób choruje na stwardnienie rozsiane. Jest to nieuleczalna i przewlekła choroba, w której układ immunologiczny atakuje komórki własnego ciała. Prowadzi to do uszkodzeń nerwów w mózgu i rdzeniu kręgowym. Spektrum objawów SM jest bardzo szerokie, a Pacjenci doświadczają wielu wyzwań w walce o sprawność i w mierzeniu się ze skutkami choroby. Fundacja Dobro Powraca działa na rzecz Chorych na stwardnienie rozsiane (i inne choroby przewlekłe). Pomóż nam pomagać i wesprzyj społeczność Chorych na SM!

 
Skip to content