Treść główna

Subkonto- co jest ważne przy jego wyborze?

Jakie pytania warto zadać przy wyborze organizacji, w której założycie subkonto? Przygotowaliśmy listę rzeczy do sprawdzenia.

Wybór organizacji, w której założymy subkonto dla siebie lub Dziecka to ważna decyzja. Z wybraną fundacją (lub stowarzyszeniem) będziemy bowiem związani przez dłuższy czas. Warto taką decyzję podjąć świadomie i przed jej podjęciem dowiedzieć się kluczowych rzeczy dotyczących funkcjonowania subkonta. Co jest ważne?

W jaki sposób założę subkonto? Czy jest możliwość wysłania zgłoszenia drogą internetową? Czy może trzeba wysłać dokumenty papierowe pocztą?

W Fundacji Dobro Powraca formularz rejestracyjny do programu subkont można wypełnić przez Internet. Nie  ma potrzeby wysyłania dokumentów papierowych.

Czy muszę mieć orzeczenie o niepełnosprawności, żeby założyć subkonto? Jakich dokumentów potwierdzających chorobę wymaga dana organizacja?

Fundacja Dobro Powraca nie wymaga posiadania orzeczenia o niepełnosprawności, aby założyć subkonto. Dokumentem potwierdzającym chorobę może być wypis ze szpitala, zaświadczenie lekarskie, etc.

Czy założenie i prowadzenie subkonta jest bezpłatne? A może będę ponosić stałe opłaty? W jakiej wysokości?

Założenie i prowadzenie subkonta w Fundacji Dobro Powraca jest bezpłatne.

Czy całość zgromadzonych na subkoncie środków będzie do mojej dyspozycji? Czy są jakieś koszty/prowizje od zgromadzonych środków?

Fundacja Dobro Powraca nie pobiera żadnych opłat i prowizji od środków zgromadzonych na subkontach Podopiecznych. Fundacja ponosi też bankowe koszty obsługi subkont – nie są one przerzucane na Podopiecznych. 100% zgromadzonych na subkoncie środków jest przeznaczanych na leczenie konkretnego Podopiecznego.

Na co będę mógł/mogła przeznaczyć środki zgromadzone na subkoncie? Jak wygląda katalog refundacji?

 Z subkonta w Fundacji Dobro Powraca mogą być finansowane koszty leczenia/rehabilitacji, koszty socjalne i związane ze społecznymi konsekwencjami choroby.

Jak jest zorganizowany proces korzystania ze środków z subkonta? Ile się czeka na wypłatę?

Zwrot środków z subkont realizowany jest w Fundacji Dobro Powraca w jeden dzień roboczy.

Czy dokumenty do wypłaty środków można wysłać drogą elektroniczną?

Tak. W Fundacji Dobro Powraca obieg dokumentów jest elektroniczny. Podopieczny nie musi wysyłać ich drogą pocztową.

Jak wygląda kwestia kontaktu z organizacją? Czy działa infolinia?

Infolinia w Fundacji Dobro Powraca działa od poniedziałku do piątku. Uruchomione jest także Centrum Informacyjne czynne od poniedziałku do soboty.

Czy dana organizacja oferuje subkonta tylko Osobom pełnoletnim? Czy można zapisać Dziecko?

Fundacja Dobro Powraca zakłada subkonta dla Dorosłych oraz Dzieci. 

Jakie narzędzia wspierające zbiórki na subkonta dostępne są w danej organizacji? Czy uzyskam pomoc w projektowaniu ulotek? Czy będę mógł/mogła założyć swoją wizytówkę na stronie danej organizacji?

Na stronie internetowej Fundacji Dobro Powraca dostępne są bezpłatne generatory ulotek, wizytówek, grafik na Facebooka. Można również założyć swój profil/wizytówkę.

Czy Darczyńcy mogą skorzystać z płatności internetowych?

Fundacja Dobro Powraca ma na swojej stronie internetowej bramkę szybkich płatności.

Czy wybrana organizacja posiada status organizacji pożytku publicznego (niezbędny do gromadzenia 1,5% podatku)?

Fundacja Dobro Powraca jest organizacją uprawnioną do zbiórki 1,5% podatku. Posiada status organizacji pożytku publicznego od 2009 roku.

Jak system subkont oceniają dotychczasowi Podopieczni?

Na stronie Fundacji Dobro Powraca można zapoznać się z opiniami Podopiecznych.

Czy organizacja posiada status organizacji charytatywnej na Facebooku (niezbędny do przeprowadzania zbiórek)?

Fundacja Dobro Powraca ma status organizacji charytatywnej na Facebooku.

2024-01-19

Jak przekazać 1,5% podatku na walkę ze stwardnieniem rozsianym?

W Polsce około 50 tyś Osób choruje na stwardnienie rozsiane. Jest to nieuleczalna i przewlekła choroba, w której układ immunologiczny atakuje komórki własnego ciała. Prowadzi to do uszkodzeń nerwów w mózgu i rdzeniu kręgowym. Spektrum objawów SM jest bardzo szerokie, a Pacjenci doświadczają wielu wyzwań w walce o sprawność i w mierzeniu się ze skutkami choroby. Fundacja Dobro Powraca działa na rzecz Chorych na stwardnienie rozsiane (i inne choroby przewlekłe). Pomóż nam pomagać i wesprzyj społeczność Chorych na SM!

 
Skip to content