Treść główna

Gabriela Kwarta – podróż na Islandię

"Świat jest lustrem, jeśli dajesz dobro, ono do Ciebie powraca". Tak powiedziała jedna z podopiecznych naszej fundacji, Gabriela Kwarta.

Ma 30 lat, od 9 walczy z SM. Motywacją do tej walki dla niej stała się Islandia. Już po raz szósty wyrusza tam, aby przełamywać swoje bariery. Tym razem nie sama – ze swoim partnerem Piotrem Papierem pojadą w najbardziej dzikie obszary wyspy na… dwuosobowym rowerze, tandemie. Dla niej to jedyna bezpieczna forma podróżowania na rowerze. Tak samo jak dla osób z islandzkiego stowarzyszenia osób niewidomych, którym po podróży para podaruje rower!

Sami posłuchajcie tej inspirującej historii! 🙂

https://www.instagram.com/tandem_trip

2023-02-19

Koordynator ds. dostępności – doświadczam, więc zmieniam

Nazywam się Gabriela Kwarta, 10 lat temu usłyszałam diagnozę: stwardnienie rozsiane. Doświadczenie choroby uświadomiło mi, z jak wieloma ograniczeniami spotykają się osoby z różnymi dysfunkcjami. Nie tylko na poziomie swojej fizyczności, ale również na poziomie systemu, w którym funkcjonują.

2023-01-30

Zofia Detalff – konsultant kryzysowy i doradca zawodowy

"Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znowu nadzieja". – J. R. R. Tolkien
Nazywam się Zofia Detlaff i jestem konsultantem kryzysowym oraz doradcą zawodowym. Od dziecka choruję m.in. na padaczkę i hemofilię, a od 3 lat jestem osobą z niepełnosprawnością fizyczną.

 
Skip to content