Treść główna

Gabriela Kwarta – podróż na Islandię

"Świat jest lustrem, jeśli dajesz dobro, ono do Ciebie powraca". Tak powiedziała jedna z podopiecznych naszej fundacji, Gabriela Kwarta.

Ma 30 lat, od 9 walczy z SM. Motywacją do tej walki dla niej stała się Islandia. Już po raz szósty wyrusza tam, aby przełamywać swoje bariery. Tym razem nie sama – ze swoim partnerem Piotrem Papierem pojadą w najbardziej dzikie obszary wyspy na… dwuosobowym rowerze, tandemie. Dla niej to jedyna bezpieczna forma podróżowania na rowerze. Tak samo jak dla osób z islandzkiego stowarzyszenia osób niewidomych, którym po podróży para podaruje rower!

Sami posłuchajcie tej inspirującej historii! 🙂

https://www.instagram.com/tandem_trip

2024-02-01

Jakub Moroziński- gitarzysta klasyczny i nauczyciel

Nazywam się Jakub Moroziński. Gram na gitarze klasycznej. Diagnozę o stwardnieniu rozsianym dostałem w listopadzie 2022 roku. W tamtym momencie pomyślałem, że będzie to koniec mojej pasji, na szczęście schorzenie nie wykluczyło mnie jeszcze z zawodu i grania na instrumencie.

2023-02-19

Koordynator ds. dostępności – doświadczam, więc zmieniam

Nazywam się Gabriela Kwarta, 10 lat temu usłyszałam diagnozę: stwardnienie rozsiane. Doświadczenie choroby uświadomiło mi, z jak wieloma ograniczeniami spotykają się osoby z różnymi dysfunkcjami. Nie tylko na poziomie swojej fizyczności, ale również na poziomie systemu, w którym funkcjonują.

 
Skip to content