Treść główna

Zofia Detalff – konsultant kryzysowy i doradca zawodowy

"Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znowu nadzieja". – J. R. R. Tolkien
Nazywam się Zofia Detlaff i jestem konsultantem kryzysowym oraz doradcą zawodowym. Od dziecka choruję m.in. na padaczkę i hemofilię, a od 3 lat jestem osobą z niepełnosprawnością fizyczną.

Ograniczenia związane z padaczką i hemofilią towarzyszyły mi przez całe życie. To właśnie choroby pokrzyżowały wiele moich życiowych planów i marzeń, i niejednokrotnie przestawiły w moim życiu wszystko do góry nogami, niczym huragan.

Przez wszystkie lata chorowania, niejednokrotnie doświadczyłam kryzysu psychicznego, a jako osoba niechodząca, nie byłam w stanie wrócić do pracy. Wymagało to ode mnie całkowitego przekwalifikowania się i ogromnego nakładu pracy. Dzisiaj jestem pedagogiem, doradcą zawodowym i konsultantem kryzysowym.

Teraz wiem, że ani epilepsja, ani hemofilia czy niepełnosprawność fizyczna, nie definiują tego kim tak naprawdę jestem. Choroby mogą być jedynie symbolem mojej siły i wytrwałości w dążeniu do samodzielności.

To co przeżyłam sprawiło, że chcę pomagać innym. Rozumiejąc problemy z jakimi chorzy zmagają się na co dzień, oferuję pomoc prowadząc konsultacje kryzysowe oraz doradztwo zawodowe.

Jeżeli czujesz się przytłoczony sytuacją, w której się znalazłeś, czujesz potrzebę, aby porozmawiać z kimś kto Cię wysłucha i zrozumie, zapraszam Cię do kontaktu ze mną.

W trakcie konsultacji kryzysowej:

– dostaniesz doraźne wsparcie psychologiczne

– wspólnie postaramy się określić cele, które mogą pomóc Ci w rozwiązaniu problemu

– jeżeli nie będę potrafiła Tobie pomóc, znajdę osobę lub organizację, która to zrobi

Jeżeli z jakiegoś powodu chciałbyś zmienić pracę, nie jesteś w stanie dłużej wykonywać swojego zawodu i nie wiesz co dalej robić, zapraszam Cię do kontaktu ze mną, postaram się Tobie pomóc.

Podczas konsultacji doradztwa zawodowego:

– Pomogę określić Ci cel zawodowy, oraz zdefiniować kroki jakie musisz podjąć, aby go osiągnąć

– Pomogę Ci wyszukać interesujące Cię szkoły, kursy czy szkolenia

– Pomogę ci napisać CV lub list motywacyjny

Dodatkowo, jeżeli zdecydujesz się na konsultację kryzysową lub spotkanie w ramach doradztwa zawodowego, postaram się znaleźć miarę Twoich potrzeb:

– programy unijne

– projekty PFRON

– fundacje

które mogą mieć wymierny wpływ na rozwiązanie Twojego problemu..

Zapraszam do kontaktu.

2024-02-01

Jakub Moroziński- gitarzysta klasyczny i nauczyciel

Nazywam się Jakub Moroziński. Gram na gitarze klasycznej. Diagnozę o stwardnieniu rozsianym dostałem w listopadzie 2022 roku. W tamtym momencie pomyślałem, że będzie to koniec mojej pasji, na szczęście schorzenie nie wykluczyło mnie jeszcze z zawodu i grania na instrumencie.

2023-02-19

Koordynator ds. dostępności – doświadczam, więc zmieniam

Nazywam się Gabriela Kwarta, 10 lat temu usłyszałam diagnozę: stwardnienie rozsiane. Doświadczenie choroby uświadomiło mi, z jak wieloma ograniczeniami spotykają się osoby z różnymi dysfunkcjami. Nie tylko na poziomie swojej fizyczności, ale również na poziomie systemu, w którym funkcjonują.

 
Skip to content